Yorum Onaylandığında Mail Gitsin

Posted by Ömer Burak |15 Tem 11 | 14 comments

Yorum Onaylandığında Mail Gitsin

Selamlar, sizleri güzel bir wordpress eklentisiyle tanıştıracağım.Eklentimiz eski olmasına rağmen hala işlevselliğini korumakta.

Normalde WordPress’in 2.8 versiyonu için yakupgovler  tarafından yazılmış bir eklentidir.Lakin Wp 3.2.1 versiyonunda da sağlıklı çalışmaktadır.

Eklentinin görevi şudur: Bir kimse sitenize yorum yaptığında sizin onayınıza kadar o yorum gözükmez.Ta ki siz onay verene kadar.Siz onay verdiğiniz anda otomatik yorum sahibine mail gidecektir.Yorumunuz Onaylanmıştır şeklinde.Böylece ziyaretçi kendi yorumuna verilen cevabı da görmüş olacak.

Eklenti kurulumu:Kurulum gayet basittir.Aşağıda verilen bağlantıdan dosyayı indiriyoruz.
İçinde yer alan yg_yorum_onay_bildirgeci.php dosyasını /wp-content/plugins klasörüne atmanız yeterlidir.Ardından panelden Eklentiler kısmından Yorum Onay Bildirgeci eklentisini etkinleştirmeniz gerekiyor.İşlem bu kadar.

Bundan sonra onayladığınız her yorum sahibine otomaik mail gönderilecektir.Tabi burada önemli olan yorum sahibi yorum yazarken e-mail kısmına gerçek mailini yazdıysa mail adrese ulaşacaktır.

İşte o mailden bir görüntü:

Yorum Onay Bildirgeci eklentisinin gönderdiği mail

Yorum Onay Bildirgeci Eklentisini İndir


14 comments

  1. Bu eklentiyi bende kendi sitemde kullanıyorum. ziyaretçinin tekrar siteyi ziyaret etmesi açısından faydalı bir eklenti.

    1. Yararlı yorumun için teşekkürler.
      Direkt kendi sitesinin linkini vermiştim ama istemiyor anlaşılan.
      Bol alternatifli olarak indirme linki yenilenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir