Temaşa

Posted by Ömer Burak |19 Şub 11 | 2 comments

Temaşa

Günümüzde kısıtlı bir zaman diliminde gelecek belirlenmekte.Ardından bu şekilde belirlenen geleceğin getirdiği pişmanlıklar…

Eskiden insan ömrü şimdiye göre çok uzunmuş.Yapılacaklar uzun bir zaman dilimi üzerinden hesaplanıyordu. Fakat şimdi insan hızlı olmak zorunda.Çünkü ömrü kısa.

Neden İnsanın ömrü kısa ?

Bu soru ne zaman sorusa klasik bir cevabı vardır: ” Teknoloji geliştikçe insanın ömrü kısalıyor.”  Bence hiç alakası yok, bilakis tam tersi. İnsan ömrü kısaldığı için teknoloji  hızla gelişmekte.

İnsanoğlu yaşadığı zaman dilimi içerisinde geçmişin gerisinde kalmamak için sürekli bir çaba içerisinde.Uzun vadede yapabileceklerini kısa zamanda yapmak zorunda.Bu kısalık; hızı arttırıyor.Bu yüzden insanlar büyük bir koşuşuturma içinde.Bu yüzdeninsanlar  her sabah saat 06,30’dan sonra yollara düşmekte.Bu insanlar nereye gidiyor sorusunu soramamanın sebebi bu yüzden.

Yukarıda bahsedilen insanların çoğu gençliklerinde mecbur bırakılmış  aşamalardan geçmiştir.Günümüz gençliği önüne sunulan standartlarda meslek seçmek zorunda.Sbs-Öss(şimdi adı Lys olmuş)-Kpss-Cart curt.Bu formatta ilerlemekte.Peki o kişiye kodlanmış olan yetenek ya da başarılı olacağı meslek nasıl ortaya çıkacak ? Bilgisayar mühendisi olmak için sayısal bölümünü bitirmek zorunda mı ?

Yazıda 3 farklı konu aynı anda işlenmeye çalışılmıştır.Önce yazı  umutsuzlukta kızartılıp sonra içine evrim süreci katılmış sonra biraz da okuyanların göremeyeceği küfürler ile  yazı dinlenmeye bırakılmıştır.Afiyet olsun.


2 comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir