O bir fenomen! Ters Dönmüş ETİ PUF!

Posted by Ömer Burak |03 Ağu 10 | 1 comments

O bir fenomen! Ters Dönmüş ETİ PUF!

Çok ilginç bir satılık ürün buyun hep beraber okuyalım.

Eşine rastlanamayacak bir ETİ PUF! Meraklısına, kolleksiyonculara, yemek isteyenlere…
O hayata 1-0 yenik başlayanlardan! O hayata sırtını çevirmişlerden! O güneşi görmek istemeyenlerden! O küsmüşlerden!
Fabrika çıkışı kusurlu. Kesinlikle şahsım tarafından paketi açılıp ters çevrilmemiştir. Zaten bilen bilir Eti Puf’ları açmak hiçte öyle kolay değildir. Yanınızda ya kesici delici bir alet ya da uzun tırnaklı bir arkadaşınız bulunmadığı sürece açması bir hayli zordur. Açtıktan sonra da eski haline getirmek paketi imkansızdır.
“Ne var ki ben de ters çevirebilirim onu.” diyenlere hemen imkansızlığını anlatayım:
Bünyesindeki onlarca, Ankara genelinde özel ders veren, donanımlı ODTÜ’lülerden oluşan ODEV(odtülü ders verenler) çalışanları olarak toplanıp incelediğimizde şunu gördük; Eti Puf’un 5.5 cm olan bisküvisinin çapı paketin 3 cm olan yarı çapından (paketinin de yarım küre olduğunu göz önüne alırsak) büyüktür. Dolayısıyla bisküvisi kırılmadan o paketin içinde ters dönmesi mümkün değildir. Matematik kurallarına aykırı o çevirmeyi kimse yapamaz. Yapılsada Eti Puf fotoğraflardaki gibi kalamaz.

Baştan 6. ve 7. fotoğraflarda Puf’un marşmelov diye tabir edilen beyaz şekerlemesinin bir miktar ezik olduğu ve bu şekilde ters döndüğü düşünülmüş. Yine ODEV olarak yaptığımız incelemede Puf’un taşınmalar esnasında o bölgeye doğru eğimli durması ve ağırlık merkezi doğrultusunun tam o bölgeden geçmesi sebebiyle oraya yapılan basınçtan ötürü o şekle geldiği anlaşılmıştır. Bu yapılan araştırma da akıllarda soru işareti kalmamasını sağlamıştır.

Konun orijinali:http://www.sahibinden.com/ilan/alisv…eti-puff/detay


1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir