Şşş Noel Geliyor !

Posted by Ömer Burak |31 Ara 10 | 0 comments

Şşş Noel Geliyor !

Noel geliyor !!!

Kim bu noel ? Tanımam  şakam yoktur kendisi ile. Bakıyorum ülkemizde hayli tanıyan var. Durun ya bu bizim aksakallı dede mi yoksa? Asıl adı Aziz Nicholaos olan yardım sever birinin sonradan evrim geçirmiş hali Noel baba.

Dün facebook’da dolaşırken; arkadaşın biri şöyle demiş:

“7 amerikan 1 danaya girmiyorsa bayramımızda, ben neden yeni yılda yılbaşı ağacı süsleyeyim…”

Haklı bir yerde. Normal bayramlarımızın unutlulduğu zamanda ısrarla noel bayramını yaşatmaktayız. Küçüklüğümde kurban kesiminde kurbanımız önceden alınır kurban günü kesmeye gider ve izlerdim. Sonra komşulara gidip gerektiğinde et verirdik. Oysa günümüzde şartlarla beraber durum değişti. Artık çoçuklar babaların erken saatte kalkıp kesimhaneden kesip parçalattığı kurbanı görüyor sadece. Kesimini görmeyen çoçuğun bir yeri kanadığında kendi kanından korkup bayılıyor. Ya her neyse mevzu kurban değil.

Her yıl sene sonunda giyim mağzaların camları süslenir, televizyonlarda yılbaşına özel programlar yapılır. Bunlardan biri vitrinini süslemese ya da özel etkinlik yapmasa sanki yuhalanacak taşlanacak. Gel gör ki  bu kıvama gelmişiz.

Geceleri taksime ya da başka bir yere çıkıp deli gibi geriye sayma çok aptalca geliyor bana. Hele geçen sene yaşanan bir olay vardı; kız minicik eteği ile taksime kutlamaya gidiyor erkekler peşini bırakmayıp yapışıyordu arkadan. Eee o geceye o vaziyette giden olacakları kabullenmek zorunda. Ya ben çok eski kafayım ya bu millet özenti hastası.

Farkında olmadan 2010 yılında son yazımı da yazmış oldum.

Esen kalın….


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir