Google’dan Mektup Var!

Posted by Ömer Burak |11 Kas 11 | 5 comments

Google’dan Mektup Var!

Milletin 11.11.11 günü için (2 bin 11 yılının 11’inci ayının 11’inci günü) kimi özel uğraşlar verdiğini duydum. Örneğin 11.11.2011 ‘de saat 11.11’i geçe evlenenler gibi. İşin aslına bakarsan romantik.

Tekrar eden 1lerden oluşan 12 haneli palindrom, takvim gereği, her yüzyılda bir kere denk gelebiliyor. Bu yüzden de kimileri tarafından bu günde sıradışı olaylar olacağı iddaa edilmişti. Kendilerinin saçma bir fantezi peşine olduklarını düşüyordum.

Evet bügün 11 Kasım 2011 itibariyle sıradışı bir olay yaşadım. Evden çıkarken posta kutuma bir baktım ki. Goolge.com bana mektup göndermiş. Zarfı aldım bir baktım bizimle çalışmak ister misin vs yazıyor. Direkt cevabım hayır oldu tabi ki.

Yok ya isterdim öyle bir şey yazmasını =) Ancak gelen zarf 1.5 aydır beklediğim bir zarftı. Sonunda kavuştuk. Goole’ın Adsense servisine başvurduk. Adresimi doğrulamak içinde PIN yazılı bir zarfın evime gelip orada yazılı olan pini girip  hesabımla eşleştirmem gerekiyordu. Nitekim sonuçlandı. Adsense hesabında biriken parayı alabileceğiz sonunda :p Geriye kalan şeyse bu ay sonunu beklemek olacak.

İnsanın içinde 1.5 aydır bir bekleyişin finali bu yazının doğmasına neden oldu:=)


5 comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir