Google Adwords Sertifikası [Arama Ağı]

Posted by Ömer Burak |11 Şub 15 | 8 comments

Google Adwords Sertifikası [Arama Ağı]

Merhabalar, yakın tarihte Google Analytics Sertifikası‘nı aldığım haberini sizlerle paylaşmıştım. Bugün ise, uzun süredir almakta tembellik ettiğim (1 yıl olmuştur) Google Adwords Sertifikası‘nı aldım. Google Partners profilime buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Arama ağı reklamcılığı ileri düzey sınavı 98 sorudan oluşmakta. 120 dakika içerisinde %80 kadarını doğru yaparsanız sertifikayı almaya hak kazanıyorsunuz. Sertifikanın geçerlilik süresi ise 12 ay.

Google-Partners-Certification

Sınavın ücretsiz olduğunu hatırlatmakta yarar görüyorum. Google Partner sayfasına Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra sertifikalar kısmından siz de sınava girebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular var ise cevaplamaktan mutluluk duyarım.

İnşallah yakın tarihte Görüntülü Reklamcılık İleri Düzey Sınavı ve Youtube Reklamcılık sertifikası ile karşınızda olacağım.

Esen kalın.

 


8 comments

  1. Merhaba, Bende bu sertifikayı almak istiyorum ama biraz korkuyorum 70 küsür sayfa çalışma notu var. Bir kere dökümanı okuyup sinava girsem yeterli olur mu?

    1. Merhaba, geç cevap için özür dilerim. Korkacak bir şey yok:) Tek sefer “anlayarak” okumanız yeterli olabilir; ancak çok küçük bütçelerle kendiniz bir hesap oluşturup denemeler yaparsanız bilginizi tecrübeye dönüştürmüş olursunuz. Başarılar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir