Çürük Asker !

Posted by Ömer Burak |15 Ara 10 | 4 comments

Çürük Asker !

Tam bir haftadır askeriyede koşuşturmaktayım. Yola çıkış amacımız askerliği 2 sene Tecil etmek idi. Lakin kronik rahatsızlığımı söylediğimde sevk işlemi başladı. Çok yorucu. Gittiğim askerlik şubesinden bir yere gitmek istediğin zaman en az 2 vasıta ile yolculuk yapıyorsun. 1 evrak veriyorsun en az 45 dk beklıyorsun orası başka yere gönderiyor o da öğleden sonra gel vs vs.

Velhasılıkelam kendimi bildim bileli gözlerimde tembellik var. Sol gözde ileri derecede. Sol: 11,75 – Sağ: 3,00 bu yüzden askerlikten muaf olursun dedi doktorlar. Raporu imzaladılar. Ardından Heyet’e çıkıyorsun son merhaleden geçiyorsun ve karar: ” Barışta askerliğe elverişli değildir. Seferde görev yapar.”

Bu belge hayatıma ne şekilde yön verir, göreceğiz. Milletin milyonlar harcayıp sahte çürük raporu çıkartmaya çalışırken bende bu özeliiğin doğuştan olduğuna mı seviniyim, yoksa “Ben askerdeyken…” diye başlayan cümlelerimin olmayacağına mı üzülüyüm bilemiyorum.


4 comments

 1. Üzül tabii ki bana böyle bir şey olsa heralde ameliyata giderdim. Hakikaten kim ne derse desin askere gitmeyen adam olmuyor. Ben böyle bilir böyle söylerim….

 2. Özledim canım dostum seni…herkesi,trendeki sohbetleri..Şimdi acemi birliği adana,usta birliği adana/kozan da yapmaktayım…Herşey kader kısmet işi.Yukarıdaki arkadaş saçmalamış.Adam olmak yürekle olur.Burak kardeşim problemin kendin tarafından oluşmuş birşey değil..Yani Allahu teala senin adam olmanı istemediği için mi bu problemi nakşetti gözlerine !!! Şaşarım

  Burda prize dilini sokan mı dersin tuvalet kağıdını k..ına değilde duvarlara süren mi dersin her halt var…daha neler neler.ama burayı bu yazıyı kirletmeye değmez.

  Asıl haysiyetsizlik gerşek anlamda bişeyi olmayıpta çürük raporu alanlarda.
  Burdan sevgili dostumu kardeşimi selamlıyor ve dua ile diyorum..unutulmamak dileklerimle

 3. Sağolasın tahsin kardeşim.İyi yapmıssın askerliği biran önce aradan çıkarmışssın.Umarım ondan sonra güzel günler seni bekler.
  Numaran zaten bende mevcut tahsin.Ortalığa düşmesin die kaldırıyorum teli.Hatırdasın rahat ol=)
  Selametle ,hayırlı tezkereler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir