Bedava Müslümanlık

Posted by Ömer Burak |21 Ağu 13 | 7 comments

Bedava Müslümanlık

Baba oğluna harçlık verir, çocuk verilen paraları hiç önemsemeden her gün denize atar. Bu duruma sinirlenen baba oğlunu sabah erkenden kaldırır ve oğluna simit sattırır. Gün sonunda kazandığı parayı kendisine teslim etmesi gerektiğini söyler. Akşam kazandığı parayı babasına verir ve babası paraları denize atmak isteyince, çocuk  babasının bileğine yapışır “ Dur! O benim alın terim.”

Merhaba değerli okurlar,

Özellikle ülkemiz olarak düşünürsek resmen Müslümanlığın ya da İslam’ın ortasına düştük. Çoğumuz Müslüman anne babaya sahip olduğumuz için direkt Müslüman gömleğini giydik. Müslümanlığı kazanmak adına herhangi bir bedel ya da çaba göstermedik. Kısaca bedava Müslüman olduk. (Elbet bu Allah’ın sana bahşettiği bir lütuftur)

Geçmiş tarihteki Müslümanların çektiği zorluk ve mücadeleleri bir kenara bırakalım; çünkü gözlerimizle göremedik şahit olamadık. Çok uzağa gitmeden günümüz tarihine bakalım son 5 yıla bakmak yeterli. Gazze’de yapılan katliam, Myanmar’da yapılan katliam Adeviye’de yapılan katliam ve daha niceleri…

Daha bugün Suriye’de kimyasal silah kullanarak masum yüzlerce kişi (şuan için yüzlerce) katledildi. Gariptir ki tüm Dünya bir film izlercesine izliyor. (daha garip olan ise yıllardır aynı film izletiliyor aynı senaryo sadece başrol oyuncuları farklı) Sözde film sahnelerinde kadınlara ve çocuklara savaş esnasında dokunulmayacağı mesajı verilir sürekli. Peki, aşağıdaki manzaralara ne demeli?

cocukkatliam
Doğu Guta bölgesinde (Suriye) Kimyasal silah kullanımı sonrası
bebekkatliam
Annesi cesetler kokmasın diye yanlarına buz koyuyor.

İlginçtir ki Müslümanlar dünyada terörist gösterilir, ancak zulme en çok uğrayan yine Müslümanlardır. Kimse bu çarpık paradigmayı görmüyor mu?

Yıllar yılı Ortadoğu’ya getirilmek istenen bir demokrasi var. Demokrasi getirmek için çok duyarlı davranan devletler neden konu katliama ve zulme dönüştüğünde ya da kan akmaya başladığında aynı duyarlılığı göstermezler? Sizce Ortadoğu’yu çok mu önemserler?  Yazıda bunların sorumlusu şu devlet vs. bahsetmeyeceğim. Az da olsa aklı olan insan senaryoyu görür zaten.

Yazının başında verilen örnekten kopmayarak bizler Müslümanlığı avuçlarımız içerisinde bulduk.  Sorarım kendime bu zulmün ortasında kalan ben olsam ve aile mi bu çirkin filmin oyuncu kadrosunda kaybetsem acaba sarılır mıyım Müslümanlığıma? Tıpkı aşağıdaki resimde namaz esnasında silahla vurulanların namazlarını bırakmayarak ölüme ve namaza sarıldıkları gibi…

namazdakatliam
Neden ağladıkları sorulduğunda: “Ya şehadet bize nasip olmazsa”

Yazıyı noktalarken;

Kimse hiçbir bedel ödemeden sahip olduğu Müslümanlık ile diğer taraftaki Müslümanlığı bu kadar rahat yorumlamasın ve yaşanan bu süreci gezi parkı ya da başka mevzularla yan yana getirmesin. Allah darda olanların yardımcısı olsun.


7 comments

 1. yüreğine sağlık unutulan değerlerden ziyade yapılan haksızlıklar ve zulümler ortada bunun için de tek sözüm var ZALIM OLAN HER KİM OLURSA OLSUN..
  ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM…
  MEVLAM BU HAKSIZLIKLARI YAPANLARI PER PERİŞAN EYLESINN…..

 2. Hergün face sayfamda onlarca resim ve yazı görüyorum bu konu ile alakalı dehşete düştüğüm katıla katıla ağladıgım cok oldu , ben Elhamdülillah müslüman bir anneyim ve işin siyası boyutu ınan kı benı hıc alakadar etmıyor zulme sessiz kaldığım için ,orda bebekler ve cocukların ölümüne göz yumduğum için paralıyorum kendimi ama su bilgisayarın önünden kalktığımda unutuyorum herseyı ! tv de haberlerde bu olayların ucundan kıyısından sıyası tarafından bahsedılıyor elbet ama sadece 3 -4 dakikaya sıgdırılıyor .ve burak abı neyı fark ettım bılıyormusun önceleri bu katliam resimlerine bakamaz yanlıslıkla görunce de dakıkalarca etkısınden cıkamazdım ama sımdı normallesıyor benım için! bu facebook ta bılmem nerede bu resımlerın paylasılmasına ızın verılmesının bır amacınında bu olduğunu düşünüyorum , cok konustum ama dedıgım gıbı ısın sıyası boyutu benı alakadar etmıyor ben musluman kardeslerıme yardım edememenın acısı ıcındeyım elbetkı allah bızı bundan dolayı sorumlu tutacak 🙁

  1. Merhaba Emine,
   Ateş düştüğü yeri yakar, dünya telaşına kapılmak da bundan kaynaklanmakta. Tam aksine resimler paylaşılsın. Paylaşsın ki senin tabirinle medyanın 2-3 dk ya sığdırdığı haberlerin gerçek yüzü bunlarla ortaya çıksın.

 3. Merhaba Ömer abi.
  Yazının tamamını baştan aşağı okumamış olsamda, eline sağlık. Çok doğru şeylerden bahsetmişsin. En sevdiğim tarafı ise.

  “İlginçtir ki Müslümanlar dünyada terörist gösterilir, ancak zulme en çok uğrayan yine Müslümanlardır. Kimse bu çarpık paradigmayı görmüyor mu?”

 4. Abi çok halısın bence herkes bu yazı gibi yada elinden gelen her türlü boykotu yapmalı. Bende bu konu ile ilgili bir yazı yazdım dilimden döndüğünce. Bu zalımlere karşı Allah ne güzel vekildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir