Acun Sever, Türk İzler. . .

Posted by Ömer Burak |06 Nis 11 | 6 comments

Acun Sever, Türk İzler. . .

Son yıllarda Acun neyi seviyorsa halk onu izlemeye başladı. Acun halkı kullanmayı iyi biliyor.Kullansın bence de. Halk hak ediyor çünkü.

Var mısın, Yok musun ? yarışmasında ne vardı da millet ekranalara kilitlendi.Tamamen şans oyunu olan oyunda millet geriye doğru ellerini vurarak bir hissiyat içerisinde kutunun açılmasını bekledi.Ne oldu, çıkmayınca hep birlikte üzülme ayakları. Düpedüz numara çekiyorlardı birbirlerine.Sonuçta millet izledi mi izledi..

Yurt dışındaki Yetenek Sizsiniz adlı yarışmayı aynen kopyala yapıştır yaptı.Sahne konsepti bile değiştirilmedi.İlk başlarda Türkiye’nin büyük yetenekleri diye çıkanlar hep rap-rep, hip-hop şarkıyı söyledi durdu.(Bu da bizim yetenek çıtamızı gösteriyor.)Acun baktı ki daha farklı şeyler lazım.Önüne Aref çıktı.Ya da Acun onun önüne çıktı.Aref numara yapıyor Acun birçok şeye göz yumuyordu.Sahne arkasında Arefin tüm yapacaklarını bilirken habersiz edasıyla Aref gösterisini bitirince Aref’i alkışlıyordu.Aslında orda alkışladığı Aref değil kendisi idi, kendi programı idi…Tahmince 3. sezonundan sonra biter bu yarışma,kim bilir 3. sezondan önce de…

Neden yazdım bunları ?

Acunun yeni gözdesi Survivor programı.Program daha önce de vardı ama Acun milletin şah damarına giden yolu biliyor ve onu kullanıyor.Bunları dün izlediğim bir video yüzünden yazdım.

Öncelikle o video:

Burda Nihat’a acırım.Başlarda böyle bir salak imajı yaratma gibi derdi yoktu.Ama baktı ki bu imajı tutuluyor,gündemde kalabilmek için Acun ona vesile oldu.

İzleyici kitlesi de bunadan büyük bir zevk alarak izleyecektir.Gerçi ben bu yazımla hem Acun Ilıcalı’ya hem programına prim vermiş oldum;ancak en azından Acun neyi seviyorsa onu izlediğimiz konusuna dikkat çekmek istedim.Yadırgamıyorum Acun’u varsa böyle bir kitle kullanacaksın onu.Elbet acunun yaptığı programlar sadece bu üçü değil..

 

Esen kalın..


6 comments

  1. Kesinlikle katılıyorum sana.Bu ve benzeri programlar dünya çapında onay görmüş, izlenmiş, beğenilmiş programlar. Acun telifini öder de getirir ödemeden getirir bilmem ama işini iyi yapıyor. Aslında suçlu Acun değil. Tamamen tüketen toplumumuz. Saatlerce bilgisine görgüsüne hiç bir şey katmadan TV karşısında oturabilen bir milletiz. Televizyon bizim herşeyimiz olmuş. Nihayetinde Acun cebini, acun hangi kanaldaysa o kanal cebini, sahte oyunlarla, rol kesmelerle programa katılanlar ceplerini dolduruyor.. Biz tükettiğimizi sanarken aslında tüketiliyoruz haberimiz yok.

    1. Güzel ve eleştirisel yorumunuz için teşekkürler hakan bey.
      Acun öyle işini iyi yapıyorki kendi medyasın kendi kuruyor.Başka kanalın eline bakmıyor yani

  2. Saçma sapan proğramları var ben artık tv izlemiyorum saçama sapan evlendirme proğramları saçma yaışmalar sacam proğramlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir