Türkçe Copperific Teması | WP

Yazar: Ömer Burak | 03 May 11 | 47 comments

Türkçe Copperific Teması | WP

Daha önce sizlere sunmayı düşündüğüm bu tema kimi nedenlerden ötürü bu güne sarktı.Allah nasip ederse her ay bir tane WordPress Temasını sizlere Türkçeleştirip sunacağım.Bu sayı duruma göre değişebilir elbette.

İlk temam Copperific teması.Oldukça şık bir temadır.Temanın admin panelinden kolayca ayarlar yapabilirisiniz.Türkçeleştirmekle kalmayıp kimi var olan hatalar da giderildi.

Tema da yapılan düzenlemelerden bazıları:
–Admin Paneli Türkçeleştirldi
–Sidebar bileşen sorunu halledildi.
–Footer sorunu halledildi.
–Grafikler Türkçeleştirildi.
–Grafiklere küçük dokunuşlarla temaya canlılık kazandırıldı.
–Şifrelenmiş dosyalar düzenlendi.
–Tema %100 Türkçeleştirildi.

Tema Adı: Copperific
Tema Yapımcısı: Paddsolutions
Türkçeleştiren: Ömer Burak Özdemir (ÖBÖ)

Temanın düzenlenmiş halinden bir görüntü: (Büyültmek için üstüne tıklayınız.)

http://www.omerburakozdemir.com/wp-content/uploads/2011/05/Copperific-%C3%96B%C3%96.png
Türkçe Copperific Teması

http://tema.omerburakozdemir.com/indir/temademo.png http://tema.omerburakozdemir.com/indir/temaindir.png

Not: FeedBurner ve sosyal imleme siteleri için kullanıcı adınızı yazmayı unutmayınız.

Umarım beğenirsiniz.İlk temamdı.Bundan sonrakilerin daha güzel olacağına emin olabilirsiniz.Temanın en altında yer alan Türkçeleştiren: Ömer Burak Özdemir kısmını değiştirmeyeceğinizden şüphem yok =)

Sormak istediklerinizi burdan sorabilirisiniz.Esen kalın…


47 comments

 1. Selam,

  Thema cok güzel elinize emeginize saglik. ben indexe konu ekledigimde resim yok yaziyor oraya ne yazmak gerek resimin cikmasi icin.

  tskler

 2. Selam;

  bu temadan Thumnail özelliğini kaldırmak istiyorum.
  site içeriğim gereği kullanmak istemiyorum.
  Nasıl yapabilirim?

  1. En basitinden şöyle bir yol izleyebiliriz.Ya resimleri sunucunuzdan çekmeyeceksiniz ya da yüklediğin resimleri öne çıkan görsel olarak belirle demeyeceksin. Diğer türlü functions.php kodlarından temizlik yapmanız gerekiyor.

 3. Merhaba Ömer. Temayı kullanmaya başladım. Fakat Üstteki menü de. Yazının yanında resim çıkmasını ayarlayamadım bir türlü. Öne çıkarılmış görsel de işe yaramadı. Ne yapmak gerekiyor. Detaylı anlatırmısın?

 4. Selamlar.Temanızı indirdim.Fakat yüklemede hata verdi ve yüklemedi.Wordpress 3.3 kullanıyorum. Teşekkürler.

  1. Rica ederim.Aslında temada hiç bir sorun yok.
   Sidebardaki kayma diyorsanız sitede birden fazla tema aktif bu yüzden kimi çakışmalar vs mevcut olabiliyor. Bu yüzden test etmek adına localhost ya da sitenizden deneyebilirsiniz.

 5. Kolay gelsin bu sitenin üst kısmındaki manşetlerin değişmesini sağlayamadım bir türlü sadece bir konu kalıyor ikinciyi ekleyince ikinci aktif oluyor ilki yok oluyor.Copperific Ayarları – genel ayarlar bölümünden yapıyorum bunu birden fazla eklemek için ne yapmalıyım

  1. Tema eski bir tema olduğu için bu özellik vardı. Artık bunu yapmanıza gerek yok. Eklemek istediğiniz videonun linkini konuya yapıştırmanız yeterli olacaktır.

 6. Paket yüklenemedi. PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10) : Unable to find End of Central Dir Record signature hatası veriyor neden olabilir acaba ?

  1. Rar dosyası içerisinde yer alan klasörü açınız. İçinde tema dosyası var o dosyayı atınız. Direkt rar dosyaysını yüklediğiniz için bu hatayı vermekte.

 7. gerçekten verdiğiniz temalar çok güzel ellerinize emeğinize sağlık 😉 bu temaları psd den mi çeviriyorsunuz yoksa kendiniz mi tasarlıyorsunuz ücretli temalardan ? bir de bu tarz tema yapım aşamalarını video eğitimi olarak paylaşabilir misiniz?

 8. hocam kolay gelsın aanasayfadakı sonuc sayısı nasıl düşürcez acaba yardımcı olurmusunuz rica etsem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir