Sade ve Kullanışlı WordPress Temaları

Yazar: Ömer Burak | 01 Tem 11 | 21 comments

Sade ve Kullanışlı WordPress Temaları

Selamlar, sevgili omerburakozdemir.com okuyucuları.Temmuz ayı için wordpress temalarını bir araya toplamadım.İçinde çok güzel temalar var.Beğeneceğinize eminim.Toplam 12 adet tema bulunmakta.Güncel ve en son çıkan temaları da bulabilirsiniz.

Kimilerini daha önce görmüş olabilirsiniz ancak.Hepsini bir arada görmek ve tutmakta fayda var.Bu tema derlemesinde genellikle kişisel sitelere,kişisel bloglara yönelik temalar paylaşacağım.

Temaların hemen hemen hepsi  Türkyapımı ve Türkçedir.Kimilerinde ise admin paneli bulunmaktadır.Temaların 7 farklı indirme alternatifleri vardır.Vakit kaybetmeden o temaları görelim.

Axuko Teması

Header bölümü güzel tasarlanmış bu temayı bir çok amaç doğrultusunda kullanabilirisiniz.Böyle bir temanın ücretsiz olması ayrı bir güzel.

http://sodacoca.com/Axuka

http://www.multiupload.com/I29LWKLPH5

Blogify Teması

Uzun süredir beklenen temalardan biriydi.Yeni oluşumun bir parçası olan bu temada bir çok özellik bulabilirsiniz.Bu derleme içinde fonksiynel açıdan en gelişmiş tema diyebilirim.

Blogify Teması

http://demo.wpify.com/blogify/

http://www.multiupload.com/FSPGK44LJY

Blogizim Teması

Sade kullanışlı ve Türk yapımı olan Blogizim, Diayarbakırlı “Said Yavuz” tarafından kodlanmıştır.Siteyi kasmayan yapısıyla çok tutulacağa benziyor.

http://saidyavuz.com/tema/blogizim/

http://www.multiupload.com/94L1F3KDFS

Bilge Teması

Türk yapımı temalara ağrılık verdiğimiz bu konuda bir başka tema da Cem Demir’den geliyor.Son zamanların en popüler teması oalcak gibi duruyor.

Bilge Wp Teması

http://www.cemdemir.net/

http://www.multiupload.com/A2MLNOQ1O0

Nokta Teması

Mayıs ayında çıkan bu tema kişisel siteler için oldukça uygundur.Zaten son zamanların popüler teması.Türk yapımıdır.Alınan bilgilere göre bu temanın güncellenmesi beklenmekte.

Nokta Teması

http://www.seonokta.com/nokta-theme/

http://www.multiupload.com/USHV8XMN31

Okblue v1 Teması

Yine bir Türk yapımı olan ve de Mavi renklerin güzelce kullanıldığı bir temadır.Blog sitelerine uygundur.

Okblue Teması

http://www.wordpressthemesbook.com/wptemalar/demo/tr/?wptheme=okblue

http://www.multiupload.com/912UOTF1JJ

Poker Point Teması

Bu temanın en çok hoşuam giden tarafı küçük manşet alanı.Yeşil renkleri kendinize göre düzenlediğinizde emin olun güzel bir tema elde edeceksiniz.

Poker Point Teması

http://www.simplewpthemes.com/demo/poker/?wptheme=PokerPoint

http://www.multiupload.com/WCKISH87GU

Zümrüt Teması

Cem Demir’in 2. teması da bu derlemede yer almakta.Bloglar için gayet hoş tema.Gri renkler olması gerektiği gibi kullanılmış.

Zümrüt

Şuanlık ön izleme adresi bulunmamakta.

http://www.multiupload.com/OE978C8IPP

KingSeo Teması

Bir başka Türk yapımı tema.Editi fazla sevmeyen bir özelliği var anlaşılan.Olduğu gibi kullanmak isteyenlere gelsin bu arayüz.Hoş bir görünümü olduğu aşikar.

http://www.seokilavuz.com/

http://www.multiupload.com/NWWPC7JGJI

Bir Hayal Alemi Teması

Bu konun içindeki en iddaalı temalardan olduğunu söyleyebilirim.Niphell tafından tasarlanan bu tema özellikle bayanlara ve çoçuklara hitap etmekte.Çok hoş bir kişisel site teması olduğunu söyleyebilirim.

Bir Hayal Alemi

http://www.wordpressthemesbook.com/wptemalar/demo/tr/

http://www.multiupload.com/UKQR9ZI5ZW

BiSade Teması

Tema Aycan’a aittir.Kendisi temanın hızlı olduğunu ve bu amaç doğrultusunda oluşturulduğunu dile getiriyor.Seo açısından da oldukça yararlı bir tema gibi duruyor.Sadeliği sevenler için güzel tema.

BiSade Teması

http://bidusun.com/tema

http://www.multiupload.com/3YTV6NXFGB

AmacSEO Teması

Sade ve kullanışlı bir başka tema.Yapımcısı amaçdizayn.Kullanım kılavuzu indireceğiniz tema dosyasının içinde mevcuttur.

AmacSEO Teması

http://www.amacdizayn.com/webtasarim/

http://www.multiupload.com/E1I0CTNLVB

Epey bir vaktimi alan bir yazı oldu.Umarım işinize yarar şeyler çıkarabilirsiniz.


21 comments

 1. sırası ile blogizim , nokta ve bilge teması çok hoşuma gitti ayrıca dediğiniz gibi blogizim teması siteyi hiç kasmıyor tak diye açılıyor nokta teması sanki biraz daha şaşalı bilge teması da oldukça tatlı blogifiy için aynı şeyi söyleyemem belki fonksiyonel olabilir ama kazulet gibi duruyor ama hepsinden 9.5 puan la blogizim teması biraz daha ağır basıyor bence

 2. Vee yarışmayı Said kazanır =)
  Ben, bir hayal temasını beğeneceğinizi düşünürdüm.
  Yapıcı yorumunuz için teşekkürler.( Fake profillere gerek yok kardeşim=) )

 3. Ben “bir hayal alemi” temasını çok beğendim,kurdum.Fakat üstteki navigasyon menusu ve sağ üstteki favorite ikonları gözükmüyor :(.

  giriş butonu ve ara butonunun üstündeki “giriş” ve “ara” yazıları da yazmıyor.

  Neden olabilir?Nasıl çözüm bulabilirim?

  Şimdiden teşekkürler

  1. Selam,temaları sadece derlerim kardeş tek tek kurulumunu yapmadım.Zaten bu gibi sorunlar için temanın yapımsıcısın adını zikrettim.kendisi iletişime geçerseniz daha sağlıklı yardım alabilirsiniz.

 4. Türk tema yapımcıları her gün daha güzel WordPress temaları yapmaktalar… Artık eskisi gibi yabancı tema sitelerinden tema arayıp, bulup, indirmek ve birde onu Türkçe yapmak için uğraşmaya çok da ihtiyaç kalmadı… Webmaster sitelerinde her gün yeni bir Türk tema yapımcısının teması yayınlanıyor… Çok da iyi oluyor…

 5. Öncelikle, Emekleriniz için teşekkürler bende sitemde bir temanızı kullandım ve alt tarafda da Türkçeleştiren olarak sizin linkiniz duruyor. Bir yazınızda sizin linkinizi kaldırdıklarını söylemiştiniz emeğe saygı olarak kalması gerkli diye düşünüyorum sonuçta bana zararı yok. Beğendiğim bir kaç temanın da indirme linklerinde sorun var acaba başka link varmı axuko,bulogify,okbule

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir