Ribbons Türkçe WordPress Teması

Yazar: Ömer Burak | 22 Kas 11 | 40 comments

Ribbons Türkçe WordPress Teması

Selamlar yeni bir yazı yeni bir tema. Hafta sonuna girdiğimiz şu günde 2 hafta önce TR ettiğim temayı sizlere dunuyuorum.Bu ücretsiz tema ahım şahım olmasa da siyah beyaz rengi sevenler ve sadelikten yana olanlar için ideal olduğunu söyleyebilirim.Temanın geliştirilmeye açık olduğunu söyleyebilirim.Boyutu oldukça da azdır.

Bundan önce yapım aşamasında temasını sizlere paylaşmıştım.Bu seferde normal günlük siteleri formatına uygun bir tema size sunuldu. Bu ücretsiz temanın admin panelinden birçok hızlı ayar yapabilirsiniz.Maşeti devre dışı bırakma,manşetin efektini belirleme, yazar hakkında kısmını devre dışı bırakma, reklam kodları ekleme vs.

Temadan bir Ekran görüntüsü paylaşalım isterseniz:

Tema Adı: Ribbons | Tema Yapımcısı: AJ Clarke | Türkçeleştiren: ÖBÖ

Resimi Büyültemek İçin Tıklayınız

Temayı İndir

Bundan sonraki temam bu temadan daha güzel olabileceğini söyleyebilirim:) Galeri teması da olabilir ya aklımdaki tema.Beni izlemeye devam edin.Esen kalın.

Daha önce Türkçeleştirdiğim temalara göz atmak ister misiniz?

Türkçe Yapım Aşamasında Temaları [2] WordPress

iTheme2

Wawe-Skin Teması

Glowin Teması

Galleria Teması

Copperific Teması


40 comments

 1. Hocam Bu Navbar Bölümü Varya Header’deki Menu Resimde iletişim türkce temalar felan yazıyor hocam o bölüme sadece 1 tane ekleyebiliyorum başka eklenmiyor

  1. sol taraftaki sayfalar kısmındaki sayfayı seçiyor ve menüye ekle diyorsunuz ancak eklediğiniz sayfa iletişim sağ orta alandaki iletişim kısmında gözükmüyor öylemi? Böyle bir şey olamaz bir çok kişi şuan bunu kullanıyor. Demodaki menü de bu şekilde oluşturuldu. Lakin bir şey dikkatimi çekti. Verdiğiniz resimde wp sürümü eski sanırsam.Bu menü olyı en az wp 3 ve üstü sürümlerde geçerli.Lütfen wp nizi güncelleyin.

 2. İlginiz İçin Gerçekten Sağolun Bende Ondan Olabileciğini Düşünüp Güncelledim Çalısır Durumda

  1. Verdiğim ön izleme linki normalde çalışmakta; ancak birden fazla tema olduğu için çakışmalar meydana gelmekte. Bu yüzden görülememektedir.

    1. Maalesef şuan için yeni bir ön izleme sunamam. Lakin sırf bir tema için host almak yanlış. Gerçekten site yapacaksan host almalısın. Tema bundan sonra gelir.

     1. ya lokalhost falan kursanız. ya da 5 dk liğine galleria teması yerine kursanız. diğer temalardfa bu problem yok. lütfen ! 🙂

     2. Localhosttaki worpdressi sana nasıl göstermemi düşünüyorsun?
      Ayrıca galleria yerine kursanız diye bir şey söz konusu değil; çünkü bu tema da kurulu ancak çakışmalardan dolayı göremiyorsunuz. Dediğim gibi daha fazla yapabileceğim bir şey yok.

 3. Merhaba, Ömer bey, ilk öncelikle tabiki emekleriniz için çook teşekkürler. Bu kadar uğraşmışsınız temaları Türkçeleştiriyorsunuz ve insanların hizmetine sunuyorsunuz başarılarınızın devamını dilerim.
  Soruma gelecek olursak ben temayı yükledim fakat yazıları falan ekleyince sizin resimdeki gibi çıkmıyor acaba ayarlarda falanmı bir eksiklik var. Kaymalar oluyor.

 4. Teşekkürler.
  Resimleri kendi sunucnuza yüklüyorsunuz yazı editörü kısmından.
  REsimi yükle dikten sonra öne çıkan görsel oalrak belirle diyoruz. Bu şekilde resimlerimiz gözükür.

 5. Merhaba, Temayı kurdum herşey güzel elinize sağlık fakat ortada dönecek slayt için kategori seçiyorum sadece birisi duruyor slayt şeklinde dönmüyor hepisininde öne çıkan görse resmi var neden olabilir acaba

 6. Temayı dilimize kazandırdığın için çok teşekkür ederim. Ufak bir sorunum var. Manşete herhangi bir yazıyı çıkarmayı başaramadım. Daha önceki yorumlarda yazdığın gibi slayt stili kısmından farklı ayarlar da denedim ama çalıştırmayı başaramadım. Acaba ayrı bir plugin kurmam gerekiyor mu? Teşekkürler.

  1. Merhabalar hayır bir şey kurmanıza gerek yok. resimlerin gözükmemesinin birçok nedeni var.
   Resimleri kendine sunucunuza yüklemeyip öne çıkan görsel olrak belirle dememiş olabilirsiniz.
   cache gibi klasörlerinize c-mod yazdırma izni verilmemiş olabilir vs. Bu kriterleri göz önünüze almanızı öneririm iyi çalışmalar.

 7. Teşekkür ederim Ömer tavsiyelerin için. Yazılarda öne çıkan görselleri belirlemiştim ama klasör yazdırma haklarının gerekliliğini bilmiyordum. Cache klasörü görünmüyor benim wordpress dizininde ama uploads klasörüne yazma hakkını verince, sliderda yazılar görünmeye başladı.

  Fakat bu sefer de yazılar arası geçiş yapamadım. Önceki, sonraki şeklinde de denememe rağmen olmadı. Daha önce aynı sorunu belirten bir arkadaşa manşet stilini değiştirmeyi söylemişsin. Teker teker bütün stilleri denedim ama yine başaramadım.

  Başka önerebileceğin bir şey var mı acaba? Çok teşekkürler. Adres şu şekilde bisikletsporu . com

  1. Merhabalar, bu temayı kullanan başka sitelerde çalışmakta. Ancak son durumunuz hakkında aklıma başka bir çözüm gelmiyor maalesef : ) İyi günler dilerim.

   1. Merhabalar, cogu siteyi kontroL ettim yaLniz manset kisminda Onceki ve Sonraki butonLari caLismiyor. a href=# sekLinde Link veriLmis. sadece son gonderiLen yaziyi gosteriyor. buna cozum buLabiLirsen super oLur gercekten 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir