HyperSpace Türkçe WordPress Teması

Yazar: Ömer Burak | 13 Nis 12 | 40 comments

HyperSpace Türkçe WordPress Teması

Merhaba güzel yurdumun güzel insanları. Türkçe çevirisini yaptığım 10. tema ile sizleri selamlıyorum. İlk başlarda içimde var olan büyük istek yavaş yavaş sönmeye başlıyor :=)

Hemen temamızdan bahsedelim isterseniz.

Temamızın rengi resimde de göreceğiniz gibi krem rengindedir. Temanın Türkçe admin paneli sayesinde birçok işlemlerinizi kolayca yapabiliyorsunuz. Siteye konulara ekleyeceğiniz resimler otomatik olarak 600*227 ebatlarına dönüşmekte. Bunun için yazı editörünün hemen altında Resim Linkiniz yazan yere sitenize yüklediğiniz resmin adresini yazmanız yeterli.

Temamızın kendi sayfa şablonları mevcuttur. Galeri şablonu, tüm sayfa şablonu ve iletişim şablonu bulunmaktadır. Örneğin galeri ya da iletişim eklentisi kullanmadan bunu temanız üzerinden halledebileceksiniz. Temanın hem yan hem de alt menüsüne istediğiniz bileşeni ekleyebilirsiniz. Temanın kendisine ait widgetleri yani bileşenleri bulunmakta. Özellikle galeri bileşeni tavsiye edilir. Geri kalan özellikleri siz kendiniz incelersiniz.

Tema Adı: HyperSpace | Tema Yapımcısı: UFO Themes | Türkçeleştiren: ÖBÖ

Resimi Büyültemek İçin Üzerine Tıklayınız

Temayı İndir

Şunu belirtmekte fayda var temanın hem ücretli hem ücretsiz versiyonu mevcuttur. Çevirisi yapılan ücretsiz versiyonudur. Dileyen kendisi sitesinden inceleyebilir. Orijinalinde hataların bulunduğu ver 1-2 grafik değişikliğinin yapıldığı bu temayı umarım beğenirsiniz.

Son olarak belirtmek istediğim bir husus var. Kimileri yardım istiyor, zamanımın el verdiği müddetçe ediyorum. Ama kimileri bunu suistimal etmekte. Temanın yapımcısının ben olmayıp sadece Türkçe çevirisini yaptığımdan yardımcı olamaycağımı belirttiğim zaman kötü çocuk ben oluyorum :=) Demek istediğim anlaşıldı sanırım. Ufak tekfek yardımlar elbet yapılır ancak kişi benden temanın kodlarını değiştirip kendisine sunmamı istiyorsa… Esen kalın.

Peki diğer 9 tema hangileriydi?


40 comments

 1. Çok hoş ve sade bir tema çok hoşuma gitti ama sürekli tema değiştirdiğim için ziyaretçilerim kızacak ama arşive aldım bunuda en yakın zamanda kuruyorum 🙂

  1. Hayır boyutlandırmanıza gerek yok. Yazıda yazdığım gibi:

   “Siteye konulara ekleyeceğiniz resimler otomatik olarak 600*227 ebatlarına dönüşmekte. Bunun için yazı editörünün hemen altında Resim Linkiniz yazan yere sitenize yüklediğiniz resmin adresini yazmanız yeterli.”

   Bunu uygularsanız herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

 2. Merhaba,
  Başlıklardaki yazı fontunun türkçe karakter sorunu var. “ş,ğ,İ…” gibi harfler düzgün görüntülenmiyor bir çözümünüz var mı?
  Teşekkürler.

  1. Demo sitesinde temaları gösretmeye yarayan eklentideki sorun yüzünden temalarda çakışma olmakta; bu yüzden demosunu görememektesiniz. Temada hiç bir sorun yoktur.

 3. merhabalar hocam…
  görüyorsunuz ki siteniz yıllar sonra bile insanlara hizmet edebiliyor… çok güzel bir site gerçekten. bazı temalarınız bende sorun çıkartabiliyor sanırım sürüm uyumsuzluğu. malum wordpress 3.5.1 sürümünde.
  bu temanız için bende “Fatal error: Cannot redeclare _verify_activeatewidgets() (previously declared in C:\xampp\htdocs\wp-content\themes\HyperSpace\functions.php:45) in C:\xampp\htdocs\wp-content\themes\HyperSpace\icore\functions.php on line 336” şeklinde hata çıkıyor. ilgili dosyada 336. satır yok.
  cevabınız gelirse çok sevinirim. gelmezse de zaten yine sitenizden temin ettiğim bir temayı kullanacağım teşekkürler… 🙂

  -bir de sitenizdeki bazı temalar korsan galiba bu durum wordpress veya google tarafından bize sıkıntı çıkartır mı?

  1. Merhaba Emre, geç cevap verdiğim için kusura bakma. Temaları ne yazık ki güncelleyecek vaktim olmuyor. Bunun için kusura bakmayın.
   Ayrıca hiçbir tema korsan değildir. Hepsi ücretsizdir. Başarılar dilerim.

 4. Sade temaların her zaman farklı bir havası oluyor. Manşet özelliği bulunan veya birden fazla rengin harmanlanmasıyla oluşan temaları ne yazık ki tercih edemiyorum.

  Teşekkürler Ömer Burak.

 5. İyi akşamlar.
  HyperSpace yi kullanmak istiyorum yükleme yaparken ” Paket yüklenemedi. PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10) : Unable to find End of Central Dir Record signature” hatayı alıyorum. Yardım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir